ارتقای جایگاه روابط عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی از نگاه رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه و میرزاده گفت: خوشبختانه جایگاه روابط عمومی در چارت جدید از «دفتر» به «مرکز» ارتقا یافته است.

به گزارش  کاوشگران روابط عمومی ،  سیدمحمدتقی طباطبایی در نشست مشترک مدیران روابط عمومی استان های بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برگزار شد، با تاکید بر تقویت جایگاه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: روابط عمومی تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید به گونه ای فعالیت کنند که درخور شأن بزرگترین دانشگاه حضوری جهان باشد و این موضوع جز با تلاش همکاران محقق نمی شود .

طباطبایی با بیان اینکه فصل جدیدی در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آمده است، گفت: همانگونه که آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار و معمار دانشگاه آزاد اسلامی گفته اند، خواست خدا بود که دانشگاه آزاد از آن وضعیت نابسامان رها شود .

وی همچنین با اشاره به سخنان آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: همانطور که ایشان گفته اند، دانشگاه آزاد اسلامی سرمایه ملی است و نباید دچار زد و بندهای سیاسی شود چرا که دانشگاه یک نهاد علمی است نه یک باشگاه سیاسی .

طباطبایی با بیان اینکه وظیفه امروز مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی، فراهم کردن فضایی سرشار از آرامش برای دانشجویان است، گفت: لازمه این موضوع آن است که دانشگاه از مسائل سیاسی و از دعواهای جناحی دوری کند .

وی با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی از نگاه رئیس هیأت موسس و هیأت امنا دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دکتر میرزاده گفت: خوشبختانه جایگاه روابط عمومی در چارت جدید از «دفتر» به «مرکز» ارتقا یافته است .

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: البته این ارتقای جایگاه، افزایش انتظارات را برای مدیران روابط عمومی واحدها به دنبال خواهد داشت .

وی با بیان اینکه در چارت جدید سه اداره کل اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه، تبلیغات مراسم و ارتباطات و افکارسنجی، برای روابط عمومی در نظر گرفته شده است، گفت: با توجه به چارت جدید، شرح وظایف مدیران روابط عمومی واحدها به زودی اعلام و ساختار روا بط عمومی واحدها مورد بازنگری قرار می گیرد .

طباطبایی با اشاره به دوری از نگاه سنتی در روابط عمومی گفت: علیرغم اینکه در یک محیط علمی فعالیت می کنیم اما در برخی از مدیران همچنان نگاهی سنتی در حوزه فعالیت روابط عمومی ها وجود دارد .

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد در رقابتی تنگاتنگ با دیگر دانشگاه ها در حوزه جذب دانشجو به سر می برد، گفت: روابط عمومی ها باید بتوانند با ابتکار عمل، تبلیغات و ارتباطات مناسب، جوانان را به سمت دانشگاه آزاد جذب کنند و این یکی از وظایف اصلی آنها به شمار می رود .

وی با اشاره به تشکیل شورای اقتصاد و سرمایه گذاری دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر میرزاده اظهار داشت: این شورا با توجه به مشکلات اقتصادی دانشگاه آزاد تأسیس شد و در آن نقش روابط عمومی ها نیز تعریف شده است بدین گونه که روابط عمومی واحدها با توجه به شرایط اقلیمی خود پیشنهادهایی در راستای حل مشکلات اقتصادی واحد خود ارائه دهند .

وی با بیان اینکه بر اساس تدابیر رییس دانشگاه در حوزه اطلاع رسانی، سایت دانشگاه آزاد اسلامی مرجع اصلی اخبار دانشگاه به شمار می رود، گفت: به دستور دکتر میرزاده به زودی در این زمینه دستورالعملی به واحدها ابلاغ خواهد شد و واحدها موظفند از این به بعد اخبار خود را ابتدا برای سایت رسمی دانشگاه ارسال کنند .

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه انتصابات در روابط عمومی های واحدها گفت: طبق ماده 13 آئین نامه جدید انتصابات دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی عزل و نصب ها باید با تأیید روابط عمومی مرکز انجام شود. همچنین درصدد ایجاد بانک اطلاعاتی جامعی از سوابق، تحصیلات و فعالیت های کارکنان روابط عمومی واحدها هستیم .

براساس این گزارش، در این نشست مدیران روابط عمومی واحدهای سه استان فارس، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر به ارائه دیدگاه های خود برای بهبود عملکرد روابط عمومی ها پرداختند.

/ 0 نظر / 37 بازدید