طرح «روابط عمومی در مدرسه » اجرا می‌ شود

کارشناس روابط عمومی و اسناد اداره کل آموزش و پرورش خراسا ن رضوی از اجرای طرح "روابط عمومی در مدرسه" آموزشگاه‌های این استان خبر داد.

به گزارش  کاوشگران روابط عمومی، کریم پروایی اظهارکرد: اجرای این طرح از دی‌ماه گذشته آغاز و تاکنون 13 شهرستان دانش آموزان و همکاران مرتبط با طرح را معرفی کرده اند.
پروایی با بیان این که بیش از 2 هزار و 500 تن از دانش آموزان و معلمان استان عضویتشان را نهایی کرده اند یادآورشد: با توجه به اهمیت سازمانی و استراتژیک روابط عمومی و اسناد در همه عرصه ها، بویژه در نهادهای  دولتی و غیر دولتی، حضورنماینده ای با خصوصیات و ویژگی های روابط عمومی در سایر بخشها، الزامی است.

وی در خصوص ضرورت طرح بیان داشت: آموزش و پرورش برای به روز رسانی اخبار و اطلاعات کلاس های درسی و آموزشگاهی می باید فعالیت هایی را که موجب تقویت اعتماد به نفس، برقراری ارتباط موثر و تقویت آن، یادگیری و روش های برقراری ارتباط با پیرامون خود را برای سایر اعضا  میسر سازد.

وی برقراری ارتباط بیشتروموثر اداره با آموزشگاه را از اهداف این طرح دانست وبیان داشت: افزایش کمی نیروها افتخاری روابط عمومی با استفاده از دانش آموزان مستعد و توانمند و تربیت دانش آموزانی با روابط عمومی بالا و موفق در عرصه ارتباطات، از دیگر اهداف این طرح است.

این مقام مسوول با اشاره به افزایش میزان اعتمادبه نفس،مسوولیت پذیری وکمک به کاهش حاشیه‌های دانش آموزی در این طرح، افزود: آشنا کردن دانش آموزان با اهداف، وظایف وتعریف روابط عمومی وتربیت مجریان قوی دانش آموزی درقالب های غیر رسمی بصورت مرحله ای و نظامدار از دیگر برنامه های ماست.

پروایی از همراه کردن دانش آموزان قوی و توانمند در طرح روابط عمومی در مدرسه گفت و اظهار داشت: برگزاری همایش های هدفدار بارابطان روابط عمومی آموزشگاه هاو انتخاب یک نفرازهمکاران به عنوان نماینده مدرسه و پشتیبان رابط کلاسی روابط عمومی از دیگر اهدافی است که مد نظر قرار گرفته است.

با اجرای این طرح تلاش درجهت ایجاد جو صمیمی و دوستانه در کلاس درس انجام و ارتباط و تعامل بیشتر با دانش آموزان جهت اطلاع‌رسانی و رفع مشکلات سایردانش آموزان انجام می‌شود.

کاوشگران روابط عمومی

/ 1 نظر / 20 بازدید