تاثیراقدام‌ روابط عمومی‌ها بیشتر از کار مهندسان است

معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو گفت: اثرگذاری اقدام‌های روابط عمومی‌ها از کار مهندسان بیشتر است.

به گزارش  کاوشگران روابط عمومی ، علیرضا دایمی امروز در آیین گشایش نخستین جشنواره آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در صنعت آب و برق، با بیان اینکه باید برای تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان مشخص شود که صنعت آب و برق تنها یک بحث مهندسی نیست و به اقتصاد، مسایل اجتماعی، امنیت ملی و محیط زیست نیز مربوط می‌شود، گفت: روابط عمومی‌ها باید شناخت و درک روشنی از شرایط خود داشته باشند و اکنون اثرگذاری اقدام‌های روابط عمومی‌ها از کار مهندسان نیز بیشتر است.
وی با بیان اینکه زمانی وظایف حوزه وزارت نیرو مباحث فنی بود، گفت: امروز مهم‌ترین موضوع ما مباحث اقتصادی است و نقش همکاران در روابط عمومی‌ها بسیار مهم‌تر از مباحث تخصصی است .
وی تصریح کرد: سامان‌دهی اصحاب رسانه، افکارسنجی و ایجاد جایگاه ویژه برای روابط عمومی‌ها ازجمله مسایلی است که باید به آنها توجه شود و اشراف نداشتن به افکار مردم و اطلاع‌رسانی نکردن مناسب، بحران‌هایی را ایجاد کرده است .
وی بخشی از مشکلات کنونی زاینده‌رود و اصفهان را اطلاع‌رسانی نکردن دقیق عنوان کرد و گفت: بی‌توجهی به مسایلی مانند تغییر اقلیم گاهی موجب ایجاد اتهام برای ما می‌شود .
دایمی با بیان اینکه راهبردهای روابط عمومی وزارت نیرو تدوین و کار موفقیت‌آمیزی انجام شده است، گفت: این راهبردها در سه جلد جزوه به‌صورت دامنه‌دار و جدی پیگیری شده است و روابط عمومی‌ها باید در شناخت و اجرایی ساختن این راهبردها ارزیابی شوند .
دایمی با اشاره به اهمیت پایش اجرای طرح‌ها و شاخص‌ها و راهبردها، گفت: این کار در سه فاز کلیات، مولفه‌های اصلی وظیفه‌ای و برنامه‌ریزی پایان یافته و ابلاغ شده است .
وی اظهار داشت: در روابط عمومی‌ها باید واحد تحقیق و افکارسنجی ایجاد شود زیرا در جهان روابط عمومی‌ها جزو بخش‌های پیشرو هر سازمان هستند و می‌توانند با ارایه واقعیت، تعدیل واقعیت‌ها، تبدیل موضوع به صدر اخبار و نشر مطالب تاثیر مهمی در روند عملکرد آن سازمان داشته باشند .
معاون برنامه‌ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو با بیان اینکه راهبردها باید به‌صورت جدی‌تر عملیاتی و مجری و اعتبار مشخص آن تعریف شود، اظهار داشت: دمای منطقه ما در سال 2000 درمقایسه با سال 1980 بیش از دو درجه افزایش یافته است و براساس پیش‌بینی سازمان‌های بین‌المللی این دما در سال 2020 به سه درجه افزایش و در سال 2040 به پنج درجه می‌رسد که روابط عمومی‌ها باید از آثار ناشی از خشکسالی در منطقه مطلع باشند زیرا در زمان کنونی حجم قابل‌توجهی از بارش‌ها در آسیای شرقی و حجم گرمای عظیمی در منطقه ما متمرکز شده است .
وی افزود: در زمان کنونی بیش از 100 هزار نفر در صنعت آب و برق خدمت‌رسانی می‌کنند اما ما نتوانسته‌ایم آن‌طور که باید روابط مناسبی را با مردم ایجاد کنیم .

/ 1 نظر / 25 بازدید
افزایش رایگان بازدید سایت و وبلاگ همراه با جوایز ماهانه

سلام دلت میخواد بازدید سایتت بره بالا؟ میخوای رتبه الکسای سایتت خوب بشه؟ میخوای روزی 200بازدید کننده داشته باشی پیشنهادی دارم که نمیتونی رد کنی!!!!!!!!! با ثبت نام و فعالیت در سایت ما به آدرس http://2max.ir/?ref=151 200 امتیاز بازدید رایگان + 500 تومان هدیه بگیر و ترافیک ورودی سایت خودت رو افزایش بده و رتبه الکسای خودت رو بهبود ببخش راستی آخر هر ماه به کاربرهای فعال که بیشترین امتیاز و بیشترین زیرمجموعه فعال رو جذب کنن جایزه میدیم. اطلاعات بیشتر در http://2max.ir/gifts.php امکان درج تبلیغات بنری، هدیه روزانه و ........ منتظر شما هستیم باتشکر گروه توماکس دات ای ار