نمونه ای از گلفشانی های یک روابط عمومی !

روابط عمومی یک سازمان، نمائی است از وضعیت داخلی و مدیریت مدیران آن مجموعه . روابط عمومی در اصل ویترین شیشه ای یک سازمان است.طبیعی است که برای انتخاب یک مسوول در این بخش ، بیشترین حساسیت ها باید صورت گیرد تا فردی مودب و منطقی و با ویژگی های اخلاقی مناسب انتخاب شود.

به گزارش جهان اغلب سازمان های دولتی و غیردولتی بیشترین تمرکز را در بخش تعاملی یا همان روابط عمومی خود دارند.اما برخی نیز از این مهم غافلند که به نظر می رسد یکی از همین سازمان ها مجموعه وابسته به بقائی است.

نیم نگاهی به جوابیه و پاسخ های این سازمان که در حال حاضر نیز روی سایت این سازمان قرار دارد به اندازه کافی گویای مسئله است.

تقریبا از همه این جوابیه ها به رسانه های مختلف بخشی را برای مخاطبین محترم گزینش شده که در ادامه آمده است.لحن و ادبیات این مدیر محترم را شما قضاوت کنید.

جوابیه ای به خبر گزاری مهر

تیتر جوابیه: تداوم تأسف بار سیاه نمایی سازمان تبلیغات اسلامی از کشور
آیا خبرگزاری مهر حیثیت نظام را نشانه گرفته است؟

بخشی از متن:... خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، همچنان در خط مقدم خوراک دهی به مخالفان کشور قرار داشته و به ابزاری جهت خط دهی به دشمنان تغییر شکل داده است.... این سازمان(میراث فرهنگی) بارها پرده از پوچی اخبار خبرگزاری سازمان تبلیغات اسلامی کشور در این زمینه برداشته است... اتفاقات مختلف ما را بر آن داشت تا نسبت به اتفاقات مشکوک در سازمان تبلیغات اسلامی و ادامه بی توجهی مسوولان این نهاد، هشدار و تذکرات لازم را ارایه دهیم.

پاسخ به سایت خبری الف

تیتر:قابل توجه آقای ت
دوران الف ها به سر رسیده است

بخشی از متن:افراد بی نام و نشانی که در پوست خودی سایت و وبلاگ راه انداخته و خود را عقل کل می دانند و برای کل کشور رهنمود صادر می کنند(منظور از افراد بی نام و نشان احمد توکلی است).... اما در بزنگاه هاست که ایشان نقاب از چهره کنار می زنند و آنجاست که به وضوح می توان دید که تا چه حد فاقد بصیرت و دوستدار کشور هستند..... سایت الف نیز از جمله پیشتازان این جریان بود که گاهی رسانه های صهیونیستی را هم پشت سر می گذاشت.... امروز بسیاری می دانند که سایت الف را چه کسی اداره می کند. از این رو ما نیز از ایشان به جای "آقای ت" با عنوان "آقای الف" یاد می کنیم... "آقای الف" لطفا از تاری که در اطراف خود تنیده اید و در توهم فصل الخطاب بودن به سر می برید، بیرون بیایید.... "آقای الف" اما بد نیست نگاهی به اطراف خود بیندازید و ببینید کدامیک از هم سن و سالانتان همچون شما و به صورت جوان های تازه از راه رسیده سایت و وبلاگ راه انداخته اندکه در عرصه قدرت و سیاست دیده شوند و به اسم و رسمی برسند؟...آقای الف" هر سن و سالی شانیت و اقتضای خاص خود را دارد. دوران جنابعالی نیز به شکلی که امروز در آن به سر می برید، پایان یافته است.

پاسخ به سایت خبری تحلیلی تابناک
تیتر: رهنمود سایت منتسب به مافیای قاچاق سیگار
سایت تابناک: با سرمایه گذاران مانند قاچاقچیان برخورد کنید!!

بخشی از متن:.... این یکی از روش های مافیای قاچاق سیگار به کشور است. مافیای بی رحم و ثروتمندی که سومین تجارت کثیف و پرسود جهان را در دست دارد. بر اساس گزارش های رسمی، مافیایی با این حجم از گردش مالی، ارتباطات و عوامل متعددی از نقاط مرزی گرفته، تا افرادی در مناصب خاص و حتی رسانه هایی در اختیار دارند.با این مقدمه بد نیست به مطلب سایت تابناک که در برخی رسانه ها و محافل از ایشان با عنوان «ارگان رسانه ای مافیای قاچاق سیگار کشور» نام برده می شود پرداخت.... از جایی که گردانندگان این سایت منتسب به مافیای قاچاق سیگار، نشسته و به دنیا نگاه می کنند، حق با ایشان است!! چرا که برای انجام یک معامله چند صد میلیون دلاری، می توان به سرعت در یک نقطه خلوت مرزی، روی حصیر نشست و محموله بار قاطران را تحویل گرفت و دلار را هم پرداخت کرد... امان از روزی که تیغ در دست زنگی مست قرار گیرد و قلم به دست نویسنده ناآگاه سایت منتسب به مافیای قاچاق سیگار بیفتد. وقتی ذهن نویسنده چنین شبه رسانه ای، متاثر از قاچاق باشد، انتظاری هم برای شناخت کارشناسانه مسایل باقی نمی ماند.... پس آقایان قاچاقچی مستحضر باشند: سرمایه گذار را نمی توان وسط بیابانی در ناکجاآباد آورد، روی حصیر نشاند و ده دقیقه بعد هم طلب میلیون ها دلار سرمایه کرد!!... همانگونه که از قبل نیز مطرح بوده، گردانندگان سایت تابناک، همواره در تلاش برای باجگیری از نهادهای گوناگون بوده و از این حیث، سایتی به شدت بدنام در جامعه رسانه ای و سیاسی کشور شناخته می شود... ر پایان، ما هم امیدواریم سازمان های نظارتی و مسؤولین مربوطه با بازرسی دقیق، جلوی قاچاقچی ها و عوامل رسانه ای ایشان را گرفته و دست زالوهای اقتصادی را از دست اندازی به سلامت و جان و مال مردم این سرزمین کوتاه کرده، یا حداقل زمینه های فعالیت آزادانه ایشان را بکاهند.


جوابیه به روزنامه کیهان
تیتر: صرفاً جهت اطلاع برادر حسین شریعتمداری!

بخشی از متن:.... به دنبال درج مطلبی با عنوان "صرفاً جهت اطلاع آقای بقایی!" به نقل از یک سایت بی‏‏ هویت در روزنامه کیهان روابط‏ عمومی سازمان میراث‏‏ فرهنگی توضیحاتی را خطاب به مدیر مسوول این روزنامه جهت اطلاع ایشان و آشنایی با اصول اخلاقی و حرفه‏ای کار رسانه‏ای ضروری اعلام کرد.... از روزنامه‏ ای با چند دهه سابقه انتشار و مدیریت چند دهه‏ای آقای شریعتمداری، شاید انتظار رعایت اصول اخلاقی را نباید داشت، لیکن انتظار رعایت اصول اولیه کار رسانه ای بیجا نیست... شاید این به خاطر تنوع شغل و مسوولیت‏ های برادر حسین است که هر از چند گاهی ما را به یاد اصحاب کهف می اندازد. لیکن آقای شریعتمداری! از یک روزنامه انتظار نمی رود مطالبی را منتشر کند که از سایت‏‌های بی‏‌نام و نشان به دست آمده، آن هم مطلبی با سوژه ای کهنه و متعلق به ماه‌ها قبل. جالب آن که حتی مطلب بی‏ ارزش چاپ شده در روزنامه کیهان، با یک هفته تاخیر از سایت مذکور نقل شده است!.. مشخص نیست این مطلب به انتخاب شخص مدیر مسوول کیهان بوده یا آن که به شکلی به ایشان قالب شده است، لیکن آقای شریعتمداری مطلع باشند که اگر بنا به استناد به سایت‏‌های منافق داخلی و خارجی باشد که کم نیست مطالب منتشره پیرامون جنابعالی و سوابق شما... و سوال آخر ، برادر حسین بالاخره تیراژ روزنامه شما چندتا است؟

پاسخ به سایت مشرق

... ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که گردانندگان این سایت تلاش زیادی در اختفای هویت و و گرایش های فکری و سیاسی خود نزد افکار عمومی دارند. اما لازم به ذکر است دست اندرکاران اصلی سایت مشرق نیوز تعداد از مدیران اخراجی یکی از دستگاه های دولتی هستند که متاسفانه با خزیدن در یک نهاد خاص و سواستفاده از رانت های اطلاعاتی و بولتنی، اقدام به انتشار اخبار و اطلاعاتی می کنند که عمدتا فاقد مستندات و ادله محکمه پسند است....

پاسخ به سایت انتخاب

... رسانه های ناقل خبر اگر بویی از شرافت و صداقت و مردانگی برده اند، حداکثر تا روز سه شنبه نسبت به ارایه فابل صوتی و تصویری سخنرانی مزبور اقدام می نمایند، در غیر این صورت میزان شرافت و مردانگی این شبه رسانه ها بر همگان آشکار خواهد شد. این موضوع به روزنامه حریت نیز اعلام شده و درخواست گردیده که سند خود را در این باره ارایه نمایند....

پاسخ به روزنامه تهران امروز

... اما زمانی که در ایران موضوع پیگیری غرامت های جنگ جهانی مطرح می شود ، قبل از صهیونیست ها با مخالفت عده ای در داخل ایران مواجه می شود! چنین اتفاق تلخی، این پرسش مهم را به دنبال دارد که به راستی آیا چنین همسویی – خواسته یا ناخواسته- با خواست صهیونیست ها، هماهنگ یا ناهماهنگ با ایشان است؟!...به علت عدم همکاری در پیگیری این خسارت ملی و سنگ اندازی برخی سیاسی کارهای داخلی، هنوز نیازی به ورود رسانه های صهیونیستی نیست!... روزنامه تهران امروز در توجیه چرایی حذف بخش عمده جوابیه ارسالی از سوی سازمان میراث فرهنگی، مدعی استفاده از ادبیات نادرست شده اند... خست آن که شما معیار تشخیص ادبیات نادرست و توهین و افترا نیستید... روزنامه اجاره ای تهران امروز در پایان مطلب برای چندمین بار تهدید به پیگیری حقوقی و شکایت از سازمان میراث فرهنگی کرده اند

پاسخ به روزنامه همشهری

تیتر: پروژه رسانه‌ای تخریب میراث ملی کشور ادامه دارد
.. از قدیم گفته اند،‌ کسی که خوابیده را می‌توان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده هرگز!.. نوعی تقسیم کار در رسانه‌های زنجیره‌ای کشور مشاهده می‌شود که گویی هر کدام ماموریت تخریب بخشی از دستاوردهای دولت نهم را به عهده گرفته اند..... این دوستان اگر دلسوز میراث فرهنگی کشور هستند نیازی نیست گزارش سازی کرده و یا به نقاط دور کشور سرکشی کنند.

پاسخ به خیرگزاری ایسنا

آنها که با مقوله خبر و فرایند نظام اطلاع‌رسانی آشنایند، می‌توانند گواهی دهند که این مصاحبه هیچ یک از ارزش‌ها و عناصر خبری همچون شهرت، دربرگیری، مجاورت، تازگی و ... را نداشته و در خوشبینانه‌ترین حالت در نهایت کج سلیقگی بر خروجی ایسنا نقش بسته است.

جوابیه به روزنامه جام جم

... میدواریم دیگر شاهد درج چنین مطالبی که بیشتر از روی عقیده شخصی نگاشته شده و فاقد حداقل اطلاعات کارشناسی است نباشیم تا هم خود اشتباه نکنیم و هم دیگران را به اشتباه نیندازیم.

و در نهایت پاسخ به سایت جهان نیوز

... نظر به این که سایت مذکور و گرداننده و حامی اصلی آن، بی‌محابا و بدون رعایت اخلاق اسلامی، به صورت کامل از بنده و آقای بقایی نام برده‌اند و با پرده‌دری و هرزه‌درایی، جایی برای حجب و حیا باقی نگذاشته‌اند، بنده نیز چند پرسش اساسی و جدی را بی‌واسطه و صریح مطرح می‌کنم:... آیا به واقع، سایت تحت امر شما تا این حد غیرحرفه‌ای است که حتی فرق خبر تیتر یک با آگهی در صفحه اول را تشخیص نمی‌دهد یا ظاهراً چنان که می‌گویند دیگران را هم مثل خود باج‌بگیر و کاسبکار فرض کرده است؟ آیا تاوان این «نابلدی» دست‌اندرکاران سایت جنابعالی را بنده باید بدهم؟!

منبع: تابناک

/ 0 نظر / 9 بازدید