روابط عمومی نوین اطلاع‌مدار است

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان‌شرقی گفت: روابط عمومی یعنی گفت‌وگو و گفت‌وگو یعنی روابط عمومی.

 به گزارش   کاوشگران روابط عمومی ، جواد آهنگری شامگاه سه‌شنبه در همایش مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌های تابعه آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: تمام دغدغه‌های مدیریت ارشد استان باید نسخه روابط عمومی داشته باشد و مدیران روابط عمومی تلاش کنند تمام مشکلات، مسائل و گره‌های پیش روی توسعه و دغدغه‌های مدیریت استان را احصاء، تطبیق و نسخه روابط عمومی ارائه دهند .

وی از تدوین پیش‌نویس سند چشم‌انداز توسعه روابط عمومی‌های استان همراه با سند چشم‌انداز توسعه استان خبر داد و گفت: این موضوع در امور بین الملل وزارت کشور مطرح شده و در حال گذر از مراحل مقدماتی است .

آهنگری اظهار کرد: شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان به استناد ماده 5 مصوبه هیئت وزیران و برای ایجاد انسجام و وحدت رویه بین روابط عمومی‌های استان تشکیل یافته و در وزارت کشور در حال بازنگری است که آذربایجان‌شرقی جزو استان های مهم در این بازنگری به شمار می‌رود .

روابط عمومی یعنی گفت‌و‌گو و گفت‌و‌گو یعنی روابط عمومی

رئیس روابط عمومی استاندای آذربایجان‌شرقی با اشاره به وجود تعاریف متعدد روابط عمومی خاطرنشان کرد: همه این تعاریف ثابت می‌کنند روابط عمومی در متن است نه در حاشیه؛ در خود مدیریت است نه در بیرون آن که هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی است .

وی تاکید کرد: فلسفه وجودی روابط عمومی مردم‌داری، وظیفه آن اطلاع رسانی، هدفش مهندسی رضامندی عامه و رویکردهای اصلی آن ایجاد ارتباطات آزاد، آگاه‌سازی و اقناع است .

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی‌های آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه یکی از موارد مهم در روابط عمومی نوین ارتباط با افکار عمومی در دو شاخه اطلاع‌رسانی و پاسخگویی است، اظهار کرد: روابط عمومی نوین اطلاع‌مدار است که به تهیه، تولید، تنظیم، تدوین، توزیع و تبیین اطلاعات می‌پردازد .

آهنگری توجه به اصول اخلاقی، احساس مسئولیت اخلاقی، توجه به بازخوردها، آشنایی با علوم ارتباطات اجتماعی و... را از ویژگی‌های روابط عمومی‌های موفق خواند و افزود: روابط عمومی یعنی گفت‌وگو و گفت‌وگو یعنی روابط عمومی که نتیجه این ارتباط دوسویه ایجاد تفاهم و همدلی و به تبع آن جلب مشارکت و همراهی مردم و در نهایت بقا، توسعه و پیشرفت همه‌جانبه استان است .

منبع:خبرگزاری فارس  

/ 0 نظر / 23 بازدید