ایران در سال 95 میزبان کنگره جهانی روابط عمومی ها خواهد بود

دبیر کل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی :

ایران در سال 95 میزبان کنگره جهانی روابط عمومی ها خواهد بود

تهران- ایرنا- دبیر کل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی گفت : جمهوری اسلامی ایران در سال 2016 میلادی (سال 95) میزبان برگزاری کنگره جهانی روابط عمومی ها خواهد بود .

هوشمند سفیدی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار حوزه رسانه ایرنا افزود: کنـگره جهانی روابط عمومی هرچهار سال یـک بار در یکی از کشورهای جهان از سوی انجـمن جهانـی روابط عمومی، انجمن های قاره ای، ملی و مؤسسات روابط عمومی با شرکت صدها کارشناس، استاد و پژوهشگر روابط عمومی برگزار می شود.

وی افزود: در این کنگره روندها و چشم اندازهای آینده روابط عمومی و مسائل و مشکلات جهانی، قاره ای و ملی آن مورد تجزیه و تحلیل قرار مـی گیرد ، همچنین سمت و سو و افق های حرکت روابط عمومی توصیه و ترسیم می شود.

دبیر کل سمپوزیم بین المللی روابط عمومی اظهار داشت: در حقیقت اقدامات این کنـگره و مسابقه دوسالانه جهانی روابط عمومی مکمل یکدیگرند.

سفیدی خاطرنشان کرد: این کنگره سال 1348 نیز در ایران برگزار شد اما ابعاد برگزاری آن در سطح گسترده و پیشرفته نبود.

دبیر کل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی در ادامه به موضوع انجمن جهانی روابط عمومی هم اشاره کرد و گفت: این سمپوزیوم درسال 1955 به منظور برقراری ارتباط بین دست اندرکاران وعلاقمندان روابـط عمومی درسطح جهان ، با هدف توسعه و پیشرفت این رشته و ایجاد ایجاد نهادهای بین المللی و تخصصی راه اندازی شد .

وی گفت : هماهنگی تـلاش ها و تبادل تجارب بین همه کارگزاران روابط عمومی درسطح جهانی ، از میـان برداشتن مشکلات و موانع آن ، تلاش برای افزایش اهمیت ، ضرورت و جایگاه روابط عمومی در تحقق اهداف مدیران و سازمان ها برای انجمن تخصصی جهانی روابط عمومی از دیگر اهداف تشکیل این سمپوزیوم است .

وی یادآور شد : این مجموعه جهانی تاکنون بـه عنوان فراگیرترین و اثرگذارتریـن سازمان حرفه ای و تخصصی روابط عمـومی درسطح جـهان شناخته می شود و بـا فعالیت ها و اقدامات گوناگون درتوسـعه و تکامل ایـن رشته بسیار مؤثر بوده است .

دبیر کل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی ادامه داد : این انجمن که مقر آن در لندن است ، بیش از 108 کشور عضو را در خود جای داده است ، گردهمایی آن نیز به صورت سالانه برگزار می شود و جمهوری اسلامی ایران دراین انجمن هفت عضو و صاحب کرسی دارد .

27 اردیبهشت ماه در تقویم رسمی کشور به عنوان روز ˈ ارتباطات و روابط عمومیˈ نامگذاری شده به همین مناسبت مراسم های مختلفی برگزار می شود که از آن جمله می توان به همایش تقدیر از فعالان روابط عمومی و ارتباطات در روز شنبه 27 اردیبهشت ماه اشاره کرد.

/ 1 نظر / 30 بازدید
رهـــا . ح

سلام اقای بهروزی 27 اردیبهشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی رو بهتون تبریک میگم همیشه موفق و پاینده باشی