برنامه کاربردی اصلی فیس بوک، برای متخصصین روابط عمومی

از زمانی که فیس بوک API خود را آغاز کرد، بیش از 4 هزار برنامه کاربردی برای کاربران آن ایجاد گردید. در نتیجه، سایت شبکه اجتماعی تلاش کرده است که یکی از پرترافیک ترین شبکه ها شود. مقاله هفتگی تجارت اخیرا  گزارشی از چگونگی به کاربردن علایق استخدام شدگان در تریبون های شبکه اجتماعی برای تقویت جوامع و شرکت های آنلاین ارایه داده است.  

اگر شما در روابط عمومی صاحب تخصص هستید، باید در فیس بوک صفحه ای داشته باشید، در غیر این صورت سعی کنید تا این پدیده را در یابید.  بسیاری از همکاران من از آن برای حفظ روابط تجاری و شخصی خود استفاده می کنند. ‌من با توجه به این موضوع یک لیست 29 موردی از برنامه های کاربردی اصلی فیس بوک برای متخصصین روابط عمومی تهیه کرده ام که بتوانند از آن برای به حداکثر رساندن ارزش و اعتبار این سایت شبکه اجتماعی بهره بگیرند. این ابزار به شما یاری می رسانند تا تبادل اطلاعات کنید و اطلاعات خود را در اختیار دیگران بگذارید. رویداد ها را عمومی کنید، تاثیرگذاری خود را بررسی نمایید و البته در شبکه خود چیزهای بیشتری در مورد مردم بیاموزید:

Socialistic

یک ابزار نگرش اجتماعی است که تحلیلی از دوستان تان و شبکه های مختلف ارایه می دهد.  همچنین از طریق آن می توانید روابط موجود در بین دوستان تان را در شبکه خود بررسی نمایید.

My Card

کارت تجاری مجازی شما را در صفحه تان نشان می دهد. اطلاعات تان را در جایی به روز نگه دارید و آن را به سرویس های دیگر انتقال دهید.  می توانید اطلاعات تماس با دوستان تان را دانلود کنید و کارت تجاری خود را به پیام های فیس بوک متصل کنید.

My Question

از برنامه های کاربردی دوست محور است. از دوستان تان سوال کنید و به سوالات آنها در همان صفحات خودشان پاسخ دهید.  

Countdown Calendar

یک زمان سنج روی صفحه شما می گذارد که شمارش معکوس برای رویداد ها انجام می دهد. در ضمن می توانید پرطرفدارترین شمارش معکوس های تقویم جهان را پیدا کنید و آن ها را در اختیار دوستان تان نیز قرار دهید.

Polls

به شما اجازه می دهد که برنامه های کاربردی چند رسانه ای خودتان  را درست کنید و روی صفحه خودتان قرار دهید، دوستان تان را دعوت کنید تا به آن رای بدهند و روی نتایج نظارت کنید. این کارکرد به شما امکان استفاده از عکس ها و ویدئو ها و فایل های صوتی را می دهد.

Extended Info  

به شما اجازه می دهد که عناوین فیلد هایی که روی صفحه تان گذاشته اید یا حتی محتویات آن را به میل خود تغییر دهید.  نام دوستان تان را تگ کنید(فرا بخوانید). عناوین پرطرفدارترین فیلد ها و گروه های مورد استفاده از جمله 3MP، عکس ها، ویدئو کلیپ های گوگل و یوتیوب را ببینید و همه شخصیت ها را (چینی، ژاپنی، روسی، اسپانیایی و ...)  را پشتیبانی کنید.

Interactive Friends Graph

همه دوستان تان را با ارتباطات درونی شان نشان می دهد. حتی می توانید پیغام بفرستید، در موردشان کنجکاوی کنید و از داخل گراف به لیست دوستان تان اضافه کنید. ‌

 

به عنوان یک گردآورنده هویت اجتماعی، فضایی را ایجاد می کند که می توانید از طریق آن به صفحات تان  در سایت های دیگر متصل شوید، از جمله  به MySpace, LinkedIn, YouTube, Digg, Twitter, Friendster, Wikipedia  و سایت های دیگر.  

Call Me On Skype

یک برنامه کاربردی است که به شما امکان می دهد از طریق فیس بوک با اسکایپ تماس برقرار کنید و یا حتی روی شبکه خودتان گفتگو های گروهی راه بیندازید.  

My Profiles

شبیه به مای لینکز است اما طرح و ترتیبی متفاوت دارد. ‌اگر در Friendster, Myspsce  و یا سایت های دیگر عضو هستید، این برنامه کاربردی به شما اجازه می دهد که این سایت ها را با لینک هایی از صفحه فیس بوک تان لیست کنید.  

Connection Cloud

تجربه ای است در شبکه های اجتماعی و گروهی، که به شما کمک می کند که شبکه اجتماعی تان را به صورت تصویری در آورید و دریابید چه کسی، چه کسانی را می شناسد. بعد از شبیه سازی چند مرحله، این ابزار یک فایل  PNG برای استفاده شخصی شما یا برای پست بر روی فیس بوک خروجی می دهد.

Friendly Search

جر و بحث ها و بگو مگو ها را از لیست دوستان بیرون می آورد.  مسیر جدیدی برای جستجو، مرتب کردن و فیلتر کردن دوستان فیس بوکی در اختیارتان قرار می دهد. روشی ساده است همراه با سرگرمی و تفریح و ارتباطات جالب.

Super RSS

یک آر اس اس خوان برای فیس بوک است. ‌ویژگی های آن عبارتست از: گردآورنده چندین آر اس اس؛ اطلاع رسانی رویدادها, نظردهی بر رویدادها و حتی ایجاد امکان مشاهده رویدادهای صفحات دوستان تان.

NewsFeed Blast

به شما امکان می دهد که یک پیام را به طور همزمان با حداکثر 4 تصویر به خوراک های خبری دوستان تان بفرستید.  به نظر می رسد این بهترین شیوه برای فرستادن پیام به همه دوستان به طور همزمان باشد، دوستان شما هنگام ورود به فیس بوک  این پیام ها را مستقیما در صفحات  اصلی خوراک خبری خود مشاهده خواهند کرد. ‌

ZuPort: Flickr

به طور خودکار عکس های عمومی شما را وارد می کند. کار آن به صورت خودکار صورت می گیرد و دیگر نیازی نیست که عکس ها را به فلیکر و فیس بوک پست کند. انتخاب های سفارشی به شما امکان می دهد که هر تعداد عکس را که می خواهید انتخاب کنید تا در صفحه (شرح حال ) خود نشان دهید، تعیین کنید عکس های تان چگونه به نمایش در آیند و چه عکس هایی نمایش داده شوند. عکس هایی را که به تازگی در فلیکر اضافه کرده اید نیز نمایش می دهد.

Vod POd

یک موتور جستجوست که در Comedy Central, Myspace, Daily motion, Google, YouTubeبه دنبال ویدئو های مورد علاقه شما می گردد و به آسانی آن ها را به صفحه شما اضافه می کند. ‌در ضمن می توانید ویدئو هایی را از 800 سایت دیگر آن هم با یک براوزر انتخابی اضافه کنید.

 MediaFire

آسان ترین راه برای به اشتراک گذاشتن فایل با دوستان فیس بوکی تان است. می توانید تعداد نامحدودی شاخه و زیر شاخه برای ذخیره، سازمان دهی و به اشتراک گذاشتن فایل ها و تصاویر آن، ایجاد نمایید.  از امکانات خصوصی سازی برای مخفی نگهداشتن بعضی فایل ها به عنوان خصوصی و برخی دیگر فایل ها به عنوان فایل های عمومی استفاده کنید.

Twitter

به شما امکان می دهد که آنچه در تویتر شما و دوستان تان می گذرد را ببینید و آن را به روز کنید؛ بدون آنکه مجبور به ترک فیس بوک باشید.  

News Headlines

به شما امکان می دهد که در صد ها خوراک خبری از خبررسانی های بزرگ و مطرح دنیا مانند بی بی سی، سی ان ان، ای بی سی، فاکس، اسکای، رویترز، یاهو و ... گشت بزنید. این خوراک ها را ببینید. ان ها را به صفحه پروفایل تان اضافه کنید.  

رویداد هایی را که برای تان مهم است، مشخص کنید و علامت بگذارید و ان ها را در صفحه تان به نمایش بگذارید. اخبار را با دوستان تان در میان بگذارید و ببینید که پر مخاطب ترین اخبار برای کاربران فیس بوک چه اخباری هستند.  

DivShare   

مشابه مدیافایر است. به شما امکان انتخاب در ارسال اسناد، تصاویر، موزیک و ویدئو به دوستانتان را می دهد.  می توانید فایل های تان را را به برخی از دوستان تان بفرستید یا آن ها را به پروفایل خود ارسال نمایید یا به خوراک خبری تان بیفزایید.  

Top news

آخرین خبر ها را  از منابع مختلف، مستقیما به پروفایل شما ارایه می دهد.  

Upcoming

همه رویدادهای پروفایل فیس بوک را نمایش می دهد. می توانید فیس بوک تان را به وب سایت های  Upcoming مرتبط کنید.  در این صورت همه رویداد های قریب الوقوع را در پروفایل فیس بوک تان خواهید دید و دوستان تان هم اخبار مربوط به انچه قصد دارید انجام دهید را دریافت می کنند.

Friend stats

به این قبیل سوالات پاسخ می دهد:" کدام یک از دوستان تان بیشترین پست ها را بر روی دیوار خود دارند؟ اغلب دوستان تان به چه مواردی تمرکز می کنند؟ چه کسی طولانی ترین نام کوچک را دارد؟" صفحه ای مملو از نمودار، شکل، لیست و تصاویر دوستان تان شامل پرطرفدارترین فیلم ها، موزیک، نمایش های تلویزیونی و ... ، چه افرادی بیشترین یادداشت ها و  پست ها را روی دیوارخود دارند را نمایش می دهد.

fonebook

می تواند با یک کلیلک شماره شما را برای همه دوستان تان به روز کند. به شماره های شما از طریق موبایل تان دسترسی می یابد، با انها تماس می گیرد / یا آنها را روی تلفن تان از طریق سایت موبایل ذخیره می کند و هر گاه که بخواهید می توانید شماره ها را تغییر بدهید.  

Super Wall

یکی از برنامه های پرکاربرد فیس بوک است. مانند دیوار های دیگر است با این تفاوت که ویدئو ، عکس و چیزهای دیگر دارد.  

My Wikipedia    

امکان نمایش بخش هایی از ویکی پدیا را روی صفحه پروفایل تان مهیا می کند.  می توانید ان را  به میل خود تغییر دهید تا مقالات انتخابی شما را نشان دهد.  

Splashcast

به شما امکان ایجاد یک کانال رسانه ای شخصی می دهد تا بتوانید ویدئو، موزیک، عکس و پادکست ها را با هم در بیامیزید.

SMS

به شما توانایی مبادله پیامک های رایگان با دوستان تان در فیس بوک را می دهد.  قسمت مهم آن اینست  که شماره تلفن تان در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و شما می توانید مکالمات تان را ببینید.

Circle Up

به شما اجازه می دهد که " با اجتماع رابطه برقرار کنید و آن را سازمان دهی کنید".  یک پیام را برای تعداد زیادی از دوستان تان یا گروه های مختلف بفرستید و نتایج به دست آمده را در پروفایل تان قرار دهید.  اگر برنامه های کاربردی دیگری را در فیس بوک برای متخصصین روابط عمومی مفید یافتید، آن ها  را در اختیار دیگران قرار دهید.

منبع: روابط عمومی،معجزه ارتباطات

/ 0 نظر / 10 بازدید