معاون وزیر نفت استاندارد ملی روابط عمومی را رونمایی کرد

با حضور معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت و مسئولان روابط عمومی صنعت پتروشیمی، استاندارد ملی روابط عمومی پتروشیمی با عنوان نظام نامه جامع فرآیندها و فعالیت های روابط عمومی که با مدیریت دکتر یحیایی ایله ای اجرا شده است رونمایی شد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مراسم رونمایی گفت: لازم است زمینه استفاده کاربردی از این نظام نامه در روابط عمومی صنعت پتروشیمی فراهم شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به اهمیت صحیح و دقیق بودن اخباری که از سوی صنعت منتشر می شود گفت: روابط عمومی به عنوان تنها درگاه خروجی اخبار سازمان باید دقت کند اطلاعات صحیح و دقیق منتشر شود زیرا این اخبار تاثیر زیادی در بازار محصولات پتروشیمی دارد.

عبدالحسین بیات با بیان مثالی در زمینه اثر اخبار در بالا و پایین رفتن قیمت سهام شرکتهای پتروشیمی افزود: باید زمینه اطلاع رسانی صحیح در اخبار فراهم شود تا بازار نتیجه گیری اشتباهی از اخبار ارائه شده نکند.

این مقام مسئول همچنین از روابط عمومی به عنوان تنها و مهمترین خروجی اخبار سازمان نام برد و افزود: تمامی مدیران سازمان باید در ارائه اطلاعات و اخبار دقت کنند و با روابط عمومی هماهنگ باشند.

همچنین اسحاق رویور مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت در این مراسم گفت: اولویت نخست فعالیت در روابط عمومی، ارتقای دانش و مهارت در حوزه های مختلف کاری متناسب با مسایل روز است.

وی اظهار کرد: مدیران روابط عمومی و کارشناسان در تمام ارکان صنعت نفت باید در زمینه اهداف، سیاست ها و راهبردهای حوزه کاریشان اطلاعات درستی داشته باشند تا بتوانند در مسیر درست و صحیح حرکت کنند.

رویور با تاکید بر اهمیت آموزش افزود: استفاده از نیروهای متخصص، باسابقه و تحصیلات دانشگاهی از دیگر موارد مهم در بهبود فعالیت های روابط عمومی است.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت همچنین بر تجهیز روابط عمومی به سخت افزارهای لازم اشاره کرد و گفت: ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی از دیگر نیازهای اصلی توسعه روابط عمومی است.

وی ادامه داد: روابط عمومی ها باید اهداف و راهبردهای سازمان را شناسایی کنند و با دانش روز در مسیر ارتقا و رشد سازمان خود گام بردارند و سازمانی موفق خواهد بود که که خودرا با شرایط روز تطبیق دهد.

محمد جشنی رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز در مراسم رونمایی از نظام نامه جامع فعالیت‌ها و فرایندهای روابط عمومی گفت: تدوین این نظام نامه از سال 89 آغاز شد و با همکاری واحد پژوهش مدیریت توسعه منابع انسانی پتروشیمی و نظارت موسسه بین المللی مطالعات انرژی و با مدیریت دکتر یحیایی ایله ای یکی از صاحب نظران کلیدی روابط عمومی کشور انجام پذیرفته است.

رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ویژگی‌های مهم این نظام نامه به تدوین دقیق فعالیت های روابط عمومی در 75 زمینه مختلف اشاره کرد و افزود: ریز فعالیت روابط عمومی در همه زمینه های ممکن در این نظام نامه گردآمده است.

وی بیان کرد: باید رویکرد روابط عمومی از نگاه سنتی به نگاه علمی تغییر کند.

همچنین شانزدهمین گردهمایی روسای روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی روز شنبه 28 اردیبهشت ماه در ساختمان مرکزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برگزار شد.

وبلاگ: آموزش روابط عمومی - دکتر یحیایی ایله ای

/ 0 نظر / 16 بازدید