استمداد نیجریه از "روابط عمومی" برای بحران "بوکوحرام"

طبق یک قرارداد 2/1 میلیون دلاری که روز 23 خرداد 1393 ، میان دولت نیجریه و شرکت روابط عمومی "LEVICK" مستقر در "واشینگتن دی سی" به امضا رسید ، شرکت یاد شده عهده دار تنویر افکار عمومی جهان و مردم نیجریه به نفع رئیس جمهوری در رابطه با فعالیت هایش در مبارزه علیه گروه "بوکو حرام "، به ویژه در مورد نجات دختران دانش آموز ، شد.

 کاوشگران روابط عمومی  - سعید-محمدجعفری- پژوهشگر و مدرس ارتباطات بین الملل کاربردی:

کشور نیجریه واقع در غرب آفریقا پنج سال است با یک گروه اسلامی تندرو به نام "بوکوحرام" که خواهان برقراری یک حکومت اسلامی در آن کشور هستند، درگیری نظامی دارد.

درگیری نظامی نیجریه با گروه فوق از فروردین گذشته با گروگانگیری بیش از دویست دختر دانش آموز توسط "بوکوحرام" ، برگی تازه را گشود و خشم افکار عمومی دنیا را بر انگیخت. متعقب این گروگانگیری علی رغم اعلام آمادگی کشورهای گوناگون جهان برای کمک به رهایی گروگان ها، نه تنها گروگانی رهایی پیدا نکرد، بلکه دامنه حملات این گروه از شمال به جنوب کشیده شد و حتی سه بمب گذاری در پایتخت ، "ابوجا"، صورت گرفت.

شرایط فوق سبب شد تا رئیس جمهوری "GOODLUCK JONATHAN" که قصد دارد در انتخابات بهمن آینده دوباره نامزد شود ، برای جلب نظر افکار عمومی بین المللی و نیز داخل کشور در حمایت از خودش دست یاری به سوی یک شرکت روابط عمومی آمریکایی دراز کند.

در همین راستا طبق یک قرارداد 2/1 میلیون دلاری که روز 23 خرداد 1393 ، میان دولت نیجریه و شرکت "LEVICK"  مستقر در "واشینگتن دی سی" به امضا رسید ، شرکت یاد شده عهده دار تنویر افکار عمومی جهان و مردم نیجریه به نفع رئیس جمهوری در رابطه با فعالیت هایش در مبارزه علیه گروه "بوکو حرام "، به ویژه در مورد نجات دختران دانش آموز ، شد.

از جمله اقدامات اولیه ای که شرکت ""متعاقب عقد قرارداد انجام داد ، انتشار یک یادداشت از رئیس جمهوری نیجریه در ستون مقابل سرمقاله روزنامه "واشینگتن پست " مورخ 5 تیر 1393بود که در آن وی نگرانی خود را نسبت به ربودن دختران دانش آموز ابراز  و توضیح می دهد که سکوت او در این زمینه را نباید به عنوان مسامحه یا ضعف تلقی کرد، بلکه وی به شدت برای حل موضوع تلاش می کند.

در کارنامه فعالیت های شرکت "LEVICK STRATEGIC COMMUNICATION" که پیمانکار روابط عمومی نیجریه شده است ، از جمله پیمانکاری روابط عمومی برای دوبی، کلیسای کاتولیک ، بحران وال استریت ، آلودگی نفتی خلیج مکزیک و بانک سلطنتی کشور لیختن اشتاین ، به چشم می خورد.

همچنین در جریان تغییر رژیم های سه کشور عربی تونس ، مصر و لیبی نیز پای این شرکت به میان آمد.

/ 0 نظر / 24 بازدید