نقش روابط‌عمومی جمعیت راهبردسازی و ترویج ارزش‌های سازمانی است

روابط‌عمومی هم منظومه‌ای شبکه‌ای است که باید متوازن، هوشمند، جهت‌دار و هدفدار از لایه و جایگاه تاکتیکی به راهبردی ارتقا یابد و پیکره رسانه‌ای جمعیت را در لایه راهبردی رصد کند؛ اینجاست که روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر تبدیل می‌شود به تزریق‌کننده ارزش‌های سازمانی در مجموعه هلال‌احمر و ملجأ اصلاح نگرش و هویت‌سازی.

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- دبیر کل جمعیت هلال‌احمر : روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر به تزریق‌کننده ارزش‌های سازمانی تبدیل می‌شود.

 دبیر کل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به طرح تحول و نگاه منظومه‌ای در حوزه فرآیندهای کاری حاکم در این طرح، تاکید کرد: روابط‌عمومی هم منظومه‌ای شبکه‌ای است که باید متوازن، هوشمند، جهت‌دار و هدفدار از لایه و جایگاه تاکتیکی به راهبردی ارتقا یابد و پیکره رسانه‌ای جمعیت را در لایه راهبردی رصد کند؛ اینجاست که روابط‌عمومی جمعیت هلال‌احمر تبدیل می‌شود به تزریق‌کننده ارزش‌های سازمانی در مجموعه هلال‌احمر و ملجأ اصلاح نگرش و هویت‌سازی.
به گزارش شارا به نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر، دکتر سید احمد موسوی در نشست صمیمانه با همکاران ادارات رسانه، برنامه‌ریزی و تحریریه پیام هلال روابط‌عمومی با اشاره به این‌که نگاه به روابط‌عمومی نگاهی کمال‌گرایانه و آرمانی است، اظهار کرد: روابط‌عمومی یکی از مهمترین بخش‌های نظام تحول است تا جایی که در طرح تحول جمعیت، نگاه‌ها به روابط‌عمومی به حدی ارتقا یافته که برای آن نقش راهبردسازی در مجموعه هلال‌احمر ترسیم شده است.
وی به این مهم اشاره کردکه روابط‌عمومی باید در منظومه‌سازی طرح تحول، پیکره رسانه‌ای جمعیت را در لایه راهبردی تنظیم کند و با اتکا به داشتن عملکردی اثربخش، با بهره‌مندی از نخبگان رسانه برای تعریف محتوا، به هویت‌سازی و ایجاد نگرش بپردازد.
نقش مهم روابط‌عمومی در ترویج ارزش‌های سازمانی
به اذعان دکتر موسوی وقتی جایگاه روابط‌عمومی تا سطح راهبردسازی ارتقا یابد، بر این اساس نقش آن در اداره زیرمجموعه‌های خود در سازمان‌ها، معاونت‌ها و استان‌ها با تعیین چارچوب‌ها، اصول و مبانی برای آنها، بیشتر بر هماهنگی و نظارت متکی می‌شود و از این طریق از انجام عملکردهای جزیره‌ای ممانعت خواهد کرد.
 وی با اشاره به این که روابط‌عمومی باید در ترویج ارزش‌های سازمانی در جمعیت نقش پررنگی ایفا کند؛ افزود: مردم با ورود به جمعیت باید ارزرش‌های سازمانی این نهاد ارزشی را لمس کنند؛ چرا که هویت شکل‌گیری ما ارزشی است و اینجاست که باید تزریق روح ارزش‌های سازمانی و هویت‌سازی و شکل‌دهی به ارزشها را بر عهده روابط‌عمومی گذاشت.
 خودداری از ایجاد توقع برای اطلاع‌رسانی صرف و بدون انتقال پیام
موسوی تاکید کرد که در فعالیت‌های مکتوب باید علاوه بر پرهیز از پرداختن به موضوعات خبری و اطلاع‌رسانی صرف، به مطالبی اولویت داده شود که به مخاطبان، پیام و محتوایی را انتقال می‌دهد.
از نگاه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر تغییر نگرش سازمانی هم از دیگر مواردی است که باید در روابط‌عمومی جمعیت به آن توجه کرد و این مهم بیشتر در فعالیت‌های مکتوب تحقق می‌یابد؛ چرا که داده‌ها و ذخیره‌های قابل استناد در این بخش قابل تحلیل بوده و اذهان را به تفکر وا می‌دارد؛ بر پایه همین مهم ضروری است نشریه پیام هلال به صورت تخصصی عمل کرده و ضمن پرهیز از پرداختن به همه موضوعات از ایجاد توقع برای اخباری که صرفا جنبه اطلاع‌رسانی دارد، خودداری کند.
وی بر این مهم هم تاکید کرد که آموزش برای جمعیت از اهمیت بسیاری برخوردار است و از همه مهمتر باید یاد گرفت تا در قالب فرآیند کاری با مشارکت کار کنیم و کنار هم نشستن را یاد بگیریم؛ در این زمینه روابط‌عمومی می‌تواند از جزیره‌ای و غیرگروهی کار کردن جلوگیری کرده و فرهنگ مشارکت را در مجموعه درونی کند.
ضرورت ورود روابط‌عمومی به همه عرصه‌های بین‌المللی
دکتر موسوی با اشاره به این که روابط‌عمومی ارتباط‌دهنده میان همه اعضای جمعیت و مسئول مهندسی ارتباطات تحول است، در بحث ارتباطات بین‌المللی هم بر نقش پررنگ روابط‌‌عمومی و ورود آن به همه عرصه‌های بین‌المللی تاکید کرد و گفت: باید از این حالت انقطاع با دنیای بیرون خارج شده و فعالیت‌های بزرگ خود را به اطلاع همه کشورهای عضو جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر برسانیم‌‌‌؛ چراکه در حال حاضر شبکه ارتباطات جمعیت هلال‌احمر ایران در سطوح بین‌المللی فوق‌العاده بوده و حاوی پیامی خاص بوده و اعتبار آن از بسیاری سازمانهای مرتبط با ارتباطات بین‌المللی بیشتر و تاثیرگذارتر است.
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر بر ارائه آموزش و آگاهی به مردم جامعه هم تاکید کرده و یادآور می‌شود که ضرورت دارد تا با اتکا به رسانه ملی برای ارتقای آموزش‌های همگانی به مردم وارد عمل شویم .

 

/ 3 نظر / 21 بازدید
ஐ⊰سلیم سیتی⊱ஐ

سلام... در سلیمـ سیتی با مطلبی با عنوان ( کجا مینشستی) در خدمتم! ممنون میشم بیای یه سر بزنی و نظرت رو بگی!!! منتظرتم..... منتظر هر کی بیاد!

مرجان شاکری

سلوم.خوبين؟بدووووووو که آپم.[ماچ][ماچ][ماچ] فقط بدو که منتظرتم [قلب] بخدا اگه نيومدي ديگه باهات قهرم. [دلشکسته][ساکت]

بازي

سلام دوست عزيز تبريک ميگم وبلاگ خيلي قشنگي داري ما جديدا يکسري بازي مخصوص وبلاگ ها طراحي کرديم که ميتونيد اين بازي ها رو داخل وبلاگ خودتون براي بازديد کننده ها به نمايش بذاريد بازي ها با اندازه هايي طراحي شدند که به راحتي ميتونيد داخل يکي از ستون هاي وبلاگ قرار بديد با اينکار بازديد کننده ها زمان بيشتري رو داخل وبلاگ شما سپري ميکنند لينک بازي ها رو ميذارم براتون ،کافيه کد هر بازي که دلتون ميخواد رو برداريد و بذاريد داخل قالب . به همين راحتي و بعد بازي داخل وبلاگ به نمياش درمياد اگر سوالي داشتيد درخدمتم http://goodgame.ir/page/بازي-براي-وبلاگ همچنين سايت بازي هاي زياد براي سنين مختلف داره خودتون هم ميتونيد بازي کنيد و يا با اعضاي سايت دوست بشيد و حتي وبلاگ خودتون رو به اعضاي سايت معرفي کنيد تا به وبلاگ شما بيان آدرس سايت : http://goodgame.ir اگر از سايت خوشتون اومد خوشحال ميشم لينک سايت رو داخل بخش دوستانتون قرار بديد تا ما هم عضو کوچکي از دوستان شما باشيم