وزارت کشور تغییر رویکرد در روابط عمومی را کلید زد

شبکه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران (شارا)- رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور از اصلاح ساختار تشکیلاتی ادارات کل روابط عمومی استانداری ها خبر داد.


به گزارش شارا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، بابک دین پرست با بیان این مطلب در دیدار مدیرکل روابط عمومی استانداری البرز و اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های این استان ضمن تبریک به مناسبت بهار فاطمی و میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: در حال حاضر تنها 11 ماه از خدمت 30 ساله اینجانب باقی مانده و در سمت ها و پست های گذشته نیز در تعامل با روابط عمومی ها از خدمات و ظرفیت بالای آنها استفاده کرده و همچنان معتقدم مسئولان باید از ظرفیت بالای روابط عمومی ها به عنوان سرمایه های عظیم اجتماعی بهره ببرند.


وی افزود: طی سه ماه گذشته از زمان انتصاب اینجانب به عنوان رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور ضمن آسیب شناسی های لازم از بخش های مختلف روابط عمومی از نقطه نظرات مدیران کل و کارشناسان روابط عمومی استانداری های کشور و سایر همکاران در وزارتخانه های مختلف بهره مند شده و اصلاحات لازم را در دستور کار قرار داده ام.


تغییر رویکرد به حوزه روابط عمومی کلید خورده است
این مسئول با اشاره به اینکه تغییر رویکرد به حوزه روابط عمومی یکی از الزامات مهم در مسیر رشد و توسعه فعالیت های روابط عمومی است، خاطر نشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که در دنیای امروز که به عصر ارتباطات معروف است نباید عملکرد روابط عمومی ها را در امور پیش پا افتاده ای همچون نصب بنر و ... دید و نگاه ابزاری به آن داشت.


رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور تاکید کرد: مسئولان و مدیران دستگاه ها باید ضمن پرهیز از نگاه ابزاری به حوزه روابط عمومی ها،باید از این ظرفیت عظیم بهره های لازم را ببرند و به عنوان مشاورانی امین از خدمات و تلاش های آنان که در نهایت به تحقق ارتباط واقعی مردم و مسئولان می انجامد، بهره مند شوند.


روابط عمومی بنگاه انتشار خبر نیست
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه رویکرد روابط عمومی ها باید به سمتی برود که به معنای واقعی "پل ارتباطی میان مردم و مسئولان" باشند، تصریح کرد: آنچه که باید بیش از پیش مدنظر همگان قرار گیرد این است که هر چند یکی از وظایف روابط عمومی ها انعکاس اخبار و اطلاعات است اما نباید اینگونه در نظر گرفت که روابط عمومی ها بنگاه اطلاع رسانی و انتشار خبر هستند بنابراین شایسته است مدیران دستگاه های مختلف با تغییر نگرش و تقویت روابط عمومی ها، مدیران این حوزه را به منظور انعکاس مطلوب خدمات دولت یاری دهند.


اصلاح ساختار سازمانی روابط عمومی استانداری های کشور بخش دیگری از سخنان رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور بود. دین پرست در این رابطه ضمن تقدیر از همکاری و همراهی معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور یادآور شد: خوشبختانه با انعکاس مسائل و مشکلات روابط عمومی ها به معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت کشور اصلاح ساختار سازمانی روابط عمومی استانداری ها در دستور کار قرار گرفته و به زودی اصلاحات لازم به منظور ایجاد وحدت رویه در میان روابط عمومی استانداری های کشور اعمال خواهد شد.


آئین نامه ی جدید شورای اطلاع رسانی وزارت کشور ابلاغ می شود
ابلاغ آئین نامه جدید شورای اطلاع رسانی وزارت کشور از دیگر مواردی بود که رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور به آن اشاره کرد.


دین پرست در این رابطه نیز خاطر نشان کرد: اصلاح آئین نامه شورای اطلاع رسانی وزارت کشور از دیگر اقداماتی بوده است که طی سه ماه گذشته به دقت مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و در آینده ای نزدیک آئین نامه جدید به استان ها ابلاغ می شود.


وی از این شورا به عنوان یکی از شوراهای مهم در سطح استان ها یاد کرد و گفت: با اصلاحاتی که در آئین نامه شورای اطلاع رسانی وزارت کشور صورت گرفته گام های موثری در راستای تقویت تعامل با اصحاب رسانه و بهره مندی از ظرفیت رسانه ها به منظور انعکاس خدمات دولت صورت خواهد گرفت.


پیگیری بودجه دو در هزار روابط عمومی ها، برگزاری نشست مشترک مدیران کل روابط عمومی استانداری های کشور، برقراری تعامل مناسب با شورای عالی اطلاع رسانی دولت، احصاء و جمع بندی مسائل و مشکلات موجود روابط عمومی ها جهت طرح در شورای عالی اطلاع رسانی دولت، تهیه و تدوین دستور العمل نحوه ارزیابی عملکرد استان ها از دیگر مواردی بود که رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور به آن اشاره کرد.


گفتنی است در پایان این نشست مدیرکل روابط عمومی استانداری البرز و اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

/ 0 نظر / 32 بازدید